واقعا نرم افزار سی ار ام به افزایش فروش شما کمک می کند؟

افزایش فروش با سی ار ام

قبل از پاسخ مستقیم به سوال ، اجازه بدهید باهم درباره کار فروش مروری داشته باشیم.

شما اگر پروسه فروش خودتان را در نظر بگیرید می بینید که از چندین مرحله تشکیل شده است.

ابتدا آشنایی با افراد ، افرادی که از طرق مختلف مانند وب سایت، نمایشگاه، تبلیغات، معرفی دوستان و شبکه های اجتماعی و غیره با کار شما آشنا شده اند. (که سرنخ یا مشتریان بالقوه می گویند)

سپس معرفی محصول که محصول و خدمات تان از طریق تلفن و پیامک و ایمیل و شبکه های اجتماعی و وبسایت به مشتری معرفی می کنید و با آنان در ارتباطید و آنان بیشتر با شما و محصولات تان آشنا می شوند. (مشتریان بالفعل)

و در نهایت که به فروش انجامید، فاکتور و محصول خود را تحویل آنان می دهید.

البته این پایان کار نیست بلکه پشتیبانی و فروش مجدد نیز ، در ادامه کار همراه شما هست.

خلاصه اینکه بهتر نیست تمامی این کارها را در جایی بصورت یکپارچه و منظم نگهداری کنید و هربار که مشتری با شما تماس گرفت، با یک نگاه از تمامی اطلاعات و ارتباطات خود با آن مشتری اطلاع پیدا کنید و ارتباط صمیمی تری با مشتری داشته باشید و مشتری هم، از اینکه با هر بار تماس نیازی به شرح کامل مشکلات و فعالیت های خود را برای هر یک از کارشناسان ندارد راضی تر است و به خرید و همکاری با شما مشتاق تر می شود .

امروزه فروش شکل جدیدتری را به خود گرفته است و نمی توان صرفا با محصول خوب، مشتری را جذب خود کرد.

بلکه با ارتباطات و پشتیبانی درست از محصول است که می توان مشتری را نگه داشت و مشتریان وفادارتری برای مجموعه جمع کرد.

وقتی شما با مشتری (چه قبل خرید و چه بعد خرید) در ارتباط باشید و یادداشت های خودتان و مشتری را در سی ار ام ثبت کنید، از کیفیت و شرایط محصول و رضایت مشتری اطلاع پیدا  می کنید و می توانید محصول را منطبق با نیاز مشتری پیش ببرید که این خود باعث رضایت مشتری و فروش بیشتر و در نتیجه سود بیشتر می شود.

شما همچنین می توانید بطور مثال از راه های ارتباطی که مشتریان با شما آشنا شدند گزارشی تهیه کنید و با این گزارش، تحلیل دقیقی از بازاریابی و تبلیغات خود بدست آورید.

پس نرم افزار CRM با یکپارچه سازی همه این کارها و برقراری ارتباط(تماس و پیامک و ایمیل و یادداشت) و حفظ اطلاعات کامل مشتری و ثبت یادآوری است که می تواند با گزارش گیری دقیق، به شما در افزایش مشتریان وفادار و بهبود کیفیت محصولات و فروش هرچه بیشتر کمک کند.