دقیقا نرم افزار CRM چه کاری انجام می دهد؟

نرم افزار CRM

اگر از زیاد بودن حجم کارها خسته شدید؟ کارها به موقع انجام نمی شود؟ کارها را فراموش می کنید؟ مشتریان از پشتیبانی شما ناراضی اند؟ وقتی کاری را به همکارانتان ارجاع می دهید باید تمام روند کار را به او توضیح بدهید تا همکارانتان در نبود شما بتواند کار شما را انجام دهد؟

حالا وقت آن است که با نرم افزار CRM کمی به خودتان استراحت دهید.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری چه کاری انجام می دهد؟

 

ثبت مشتریان و دسته بندی مشتریان:

شما با ثبت اطلاعات مشتریان در سی ار ام می توانید آنها را دسته بندی کنید تا به سرعت آنها را پیدا کنید و با بررسی هر دسته از مشتریان و ارتباط با آنها به تحلیل درستی از بازار هدف خود برسید.

 

ارسال ایمیل و پیامک گروهی:

با توجه به دسته بندی مشتریان در CRM می توانید حالا پیام های تبلیغاتی  یا اطلاع رسانی یا جشنواره یا تخفیف های ویژه محصولات خود و غیره را بصورت پیامک و ایمیل های گروهی ارسال کنید.

 

نمایش اطلاعات مشتریان در هنگام تماس:

وقتی مشتری با شما تماس می گیرد اگر اطلاعات مشتری در نرم افزار CRM  شما ثبت شده باشد آن وقت قبل از اینکه گوشی را بردارید می دانید چه کسی با شما تماس گرفته و با او پیش از این در مورد جه موضوعاتی صحبت کرده اید.

 

پیگیری منظم کارها:

شما می توانید برای تمامی کارها ی خود یادآوری و اطلاع رسانی قرار دهید تا پیگیری کارها و فروش هیچوقت متوقف نشود و همه کارها به طور منظم پیگیری شوند. همچنین اگر برای همه کارها یادداشت بگذارید و روند پیشرفت کار را در آن ذکر کنید، دیگر نه تنها خودتان چیزی را فراموش می کنید بلکه همکاران شما هم در جریان کار شما قرار خواهند گرفت.

بدین ترتیب هیچ کاری عقب نمی ماند چون یا خودتون به موقع انجام می دهید یا به همکارنتان آن را ارجاع می دهید.

پیگیری عملکرد کارشناسان:

وقتی چندین کارشناس فروش داشته باشیم، می توانیم بدون اینکه نیازی به گزارش دست نویس آنها داشته باشیم، می توانیم خودمان در سی آر ام فعالیت های آنان را مشاهده کنیم . تعداد کارهای در حال انجام ، تعداد فروش ها ، حجم فروش های کارشناسان وغیره را  مشاهده کنیم.

شما در روند فروش می توانید پیش فاکتور و فاکتور هم صادر نمائید و به واحد تولید، سفارش محصول را بدهید و یا حتی سفارش مواد اولیه خود را به تامین کننده ارسال کنید.

 

مدیریت کارها:

در نرم افزار CRM خودکار این امکان وجود دارد که کارشناسان و مدیران برای یکدیگر Task و یا کارهایی را ایجاد کنند. بدین ترتیب نه تنها کارشناسان فروش بلکه سایر کارمندان بخش های دیگر شرکت هم می توانند برای یکدیگر کار تعریف کنند و حتی برای آن موعد مقرری را نیز تعیین نمایند و آنها را از طریق مدیریت کارها پیگیری نمایند.

 

خدمات پس از فروش و پشتیبانی محصولات:

در خودکار شما می توانید پنل پشتیبانی و خدمات پس از فروش محصولات خود را راه اندازی کنید. بدین ترتیب هریک از مشتریان شما می توانند به مشخصات کاربری که شما در اختیار آن قرار می دهید به نرم افزار وارد شوند و برای شما درخواست ها و مشکلات را ثبت کنند و شما هم از همان طریق می توانید به این درخواست ها پاسخ دهید و اولویت بندی کنید و به کارشناسان متعددی ارجاع دهید. حتی شما می توانید برای هر یک از درخواست ها موعد مقرری (SLA) تعیین نمائید.

 

گزارش گیری و تحلیل بازار:

با انجام همه فرایندهای فوق،  حالا به راحتی می توانیم یک گزارش دقیق از نرم افزار CRM تهیه کنیم و تحلیل دقیقی از بازار و فروش و کارشناسان و مشتریان داشته باشیم و بتوانیم گام بعدی را بدرستی برداریم.

بطور خلاصه نرم افزار CRM خودکار کیفیت و سرعت ارتباط شما با مشتری را افزایش می دهد و با یادآوری های به موقع به شما کمک می کند تا هیچ فرصتی را برای فروش از دست ندهید و میزان فروش خود را افزایش دهید.

اگر از زیاد بودن حجم کارها خسته شدید؟ کارها به موقع انجام نمی شود؟ کارها را فراموش می کنید؟ مشتریان از پشتیبانی شما ناراضی اند؟ وقتی کاری را به همکارانتان ارجاع می دهید باید تمام روند کار را به او توضیح بدهید تا همکارانتان در نبود شما بتواند کار شما را انجام دهد؟

حالا وقت آن است که با نرم افزار CRM کمی به خودتان استراحت دهید.